فروش, مقالات آموزشی, موفقیت فردی

تحول فردی و تحول در کسب و کار

در این مقاله در واقع میخواهیم به این نکته برسیم که ما باید بتوانیم خودمان را تغییر دهیم و یک تحول فردی ایجاد کنیم تا زندگیمان رنگ و دیگری بگیرد. اگر خواهان ایجاد تغییر و تحولات مثبت در زندگی و کسب و کار خود هستید ابتدا باید از خودتان شروع کنید.

چرا لازم است تغییر کنیم؟

با توجه به اینکه در عصر سرعت وتفکروعمل هستیم ،همه‌چیز در حال تغییر است . ما انسان‌ها هم برای بقا باید هم سو با تغییرات پیش برویم. در غیر این صورت از چرخه زندگی حذف خواهیم شد که نتیجه این اتفاق منجر به تجربیات تلخی مثل استرس و اضطراب، افسردگی، طردشده از جمع دوستان و خانواده، خشم، نفرت و به‌طور خلاصه حال بد می‌شود.

 

تحول فردی

 

چه شد که به فکر تحول فردی خود افتادید؟

شاید روزمرگی و فرار از آن شما را به این صفحه کشانده باشد، شاید هم میخواهید نوع جدیدی از زندگی را برای خودتان دست وپا کنید، به هر حال تغییر وضعیتتان از معمولی به خوب یا شاید هم عالی مهم ترین انگیزه تان برای خوانش این مقاله است.تحول فردی و موفقیت مستلزم توجه شما به تمام ابعادزندگیتان است به قول دارن هاردی مانند آن ورزشکاری نشوید که فقط میتواند به عرض بازوهایش افتخار کند اما در روابط خود بسیار مشکل دارد.

چگونه می‌توانیم تحول‌آفرین زندگی خود باشیم؟ احتمالا همه بارها و بارها تصمیم گرفته‌ایم تغییر کنیم، تغییر برای بهتر شدن، برای پیشرفت، برای محقق ساختن آروزها و رسیدن به اهداف خود؛ اما هر بار بدون اینکه به نتیجه‌ی مورد نظرمان برسیم، می‌بینیم همان جایی هستیم که بودیم.

اکنون باید بدانیم مزایای تغییر چیست؟

اولین و مهم‌ترین فایده تغییر حال خوب خودمان است که به دنبال حال خوب قطعاً انگیزه و شوق برای رسیدن به اهداف و آرزوها فراهم می‌شود.

این توانمندی‌ها نتیجه خودباوری است که با تصمیم برای تغییر در ما به وجود می‌آید و ما می‌توانیم به آنچه می‌خواهیم دست‌یابیم و برای آن اقدام عملی داشته باشیم، زیرا در عصرتفکروعمل زندگی می‌کنیم پس به آنچه میدانیم باید عمل کنیم.

به‌عبارت‌دیگر اگر دانش یا مهارتی داریم باید در عمل از آن استفاده کنیم چون عصر اطلاعات و رشد عقلی مدت زیادی است به پایان رسیده و دنیا به دنبال رشد حسی (همان عمل به دانش و آموخته‌هایمان است) است.

 

 

تغییرات لازم جهت تحول فردی

1.داشتن هدف معین و روشن

برایان تریسی استاد بزرگ موفقت، میگوید : هرکس اگاهانه هدف گذاری کند ، اهدافش را بنویسد و مرتبا در باره آنها بیندیشد،خیلی زود متوجه پیشرفتی سریع و شگرفت در سطح موفقیتها و دستاوردهای خود میشود حتی اگر در زندگی گذشته خود به موفقیت های بسیار کمی دست پیدا کرده باشد.

تا زمانی که ندانید چه میخواهید مانند فرد مسلحی هستید که ،بی هدف طرفی تیراندازی می کند ولی دقیقا نمیداند قرار است چه چیزی را مورد اصابت قرار دهد.به محض اینکه بنشینید و فکر کنید که چه انتخابهایی دارید، احتمالا شمابه موفقیت و شادکامی مورد نظرتان نزدیک شده و تصمیم گیری در اینباره برای شما بسیار اسانتر خواهد شد.

2.صرفه جویی در منابع

واقعیت تلخ اینه که نتایجی که از عملکرد ضعیف ما ایرانی‌ها حکایت می­کنه، مجموع عملکرد تک ‏تک خودمونه. مصرف‌گرایی و کم‌کاری، محصول کم دونستن و کم ­فکر کردن و سطحی‏ عمل ‏کردن ماس. هیچ‌کس به‌اندازه‌ی همه ما مقصر نیست و تحول کشور ما نیازمند تحول متوازن افراد، سازمان ها، فضای کسب و کار و برخی قوانین و مقررات ما ایرانی هاس.

تحول عملکردی ما وابسته به نوع نگاه و افکار و نگرش ماس و اینها تغییر پیدا نمی کنه اگه سطح آگاهی و آموزش های ما افزایش پیدا نکنه.

3.تعیین ارزش های زندگی

کتر جان دی راکلفر معتقد است هدف گذاری یک مهارت حیاتی ست ولی قبل از آن که هدفهایتان را انتخاب کنید باید یک مرحله به عقب برگردید و تصمیم بگیرید که چه چیزهایی در زندگی واقعا برای شما اهمیت دارند این ها ارزش های شما هستند.اینکه اهداف شما انعکاس دهنده عقاید و علایق شما باشند بسیار مهم است.

شما باید از انچه برایتان از ارزش و اهمیت برخوردار است واز فردی که میخواهید در اینده به آن تبدیل شوید تصور روشنی داشته باشید.

4. استفاده خارق العاده از ذهنتان

ذهن شما بزرگترین سرمایه زندگی شماست،در ذهن شما نیرویی جاذبه ای وجود دارد که هر چه بر آن تمرکز کنید را به سوی خود جذب می کنید،هر چه توامندی های ذهنی تان افزایش یابد این نیروی جاذبه بیشتر می شود و اراد و شرایطی را که برای موفقیت لازمند را به طرف خود جذب می کنید.

یکی از عمده ترین دلایل شکست عدم پرورش قدرت ذهنی است.

هر چیزی را که توجه مان را برآن متمرکز می کنیم و بیشتر اوقات فکر و ذهنمان به آن مشغول است جذب زندگی مان میشود،ما براساس آنچه فکر و ذهنمان را به خود مشغول کره است،حوادث و شرایطی را می آفرینیم  و وارد زندگی خود می کنیم.

5.پرورش قدرت مقاومت

آرزوها و اهداف شما هر چه که باشند به خاطر داشته باشید هیچ چیز نمی تواند جای صبر و مقاوت را بگیرد کمتر کسی میتواند بدون این دو ویژگی در هر حوزه ای از زندگی به موفقیت برجسته ای برسد.از شکست ترسید، به مشکلات به چشم چالشهایی بنگرید که باید با آنها رو به رو شوید و بر آنها غلبه کنید و هر بار اتفاقی افتاد از مسیر اهدافتان خارج نشوید و انگیزه هایتان را حفظ کنید.

این به صلاح شماست اگر از قوانین درست و به روشهای مناسب استفاده کنید.همه چیز به نفع شما تمام خواهد شد.

 

تغییرات فردی

 

نتیجه گیری

ما به تغییرات لازم داریم تا خود را در چرخه زندگی قرار دهیم و بتوانیم به زندگی و کسب و کار خودت رونق دهیم.

تحول فردی باعث موفقیت در مسیری میشود که شما در آن مسیر گام بر میدارید.

زمانیکه شما هدفهای خود را شناسایی کنید زودتر در مسیر پیشرفت قدم بر میدارید

لازمه ی تحول فردی مصرف گرایی نسبت منابعیست که ما در اختیار داریم.

برای اهداف و خواسته های خود ارزش قائل شوید.

ذهن شما تاثیر بسزایی در موفقیت و پیشرفت شما دارد.

 

 

آخرین حرف

همان طور که دیدید، تحول فردی شما فقط به موفقیتتان در شغل  یا بهبود سلامتی تان خلاصه نمی شد شما برای آن که واقعا شاهد یک تحول فردی بی نظیر در خودتان باشید، باید در تمامی جهات زندگی خود متحول شوید، از قبیل جسمی،مادی،معنوی و اجتماعی و …

در  نخستین بخش دیدید که چگونه برای هر کدام از انها باید هدف تعیین کنید و چه سوالاتی را باید از خودتان بپرسید،همین طور متوجه شدید که برای عملی کردن هدفهایتان باید از ذهنتان بیشترین بهره را ببرید و در واقع مثبت فکر کنید.

سپس در مراحل بعدی متوجه شدید که باید ویژگی های مناسبی برای یک تحول فردی مطلوب در خودتان پرورش دهید و همین طور به اهمیت بررسی امکانات برای رسیدن به اهدافتان هم پی بردید ، مهم ترین گام که آخرین آن هم هست مقاومت و استقامت برای موفقیت شماست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *